Dragi colegi,
Sunteţi dovada vie a solidarităţii şi a determinării, a unităţii şi a implicării, iar pentru toate acestea Federaţia Sindicatelor Libere din Învăţământ vă mulţumeşte!
Fiecare participant la protestul de astăzi contează!
Fiecare voce care s-a auzit în Piaţa Victoriei sau în faţa Palatului Parlamentului contează!
Perioada pe care o traversăm este una dificilă şi, din păcate, în Guvern nu putem găsi un partener social. Am ieşit în stradă pentru că educaţia merită respect! Protestul de astăzi vorbeşte despre un singur lucru: calitate! Elevii şi angajaţii din educaţie merită mai mult, şcolile au nevoie de investiţii, dar şi de cadre didactice motivate.
Doar împreună putem să ne facem auziţi, doar împreună putem schimba soarta educaţiei din România!
Simion HANCESCU, preşedinte FSLI



